July 3rd, 2022
  świnka z groszami

  Wakacyjne kredyty mogą nie być takie atrakcyjne

  Lato to czas wzmożonych działań bankowców, którzy klientów zachęcają do korzystania z letnich kredytowych promocji. Niestety nie zawsze są one takie atrakcyjne jak się to wydaje, tym bardziej jeśli kredyt przyznaje parabank, a nie prawdziwy bank.

  Klienci korzystający z usług parabanków powinni szczególnie uważać na to, na jakich warunkach zawierają umowy kredytowe. Właśnie teraz trwa jeden z najgorętszych okresów w roku, kiedy ilość sprzedanych kredytów jest największa. Dzieje się tak dlatego, że większość z kredytów zawieranych w okresie letnim jest brana z przeznaczeniem wykupu pobytów urlopowych i to najczęściej za granicą. Parabanki są znane z tego, że udzielają kredytów gotówkowych każdemu, nawet osobom, które mają już zadłużenie. Szczególnie osoby posiadające już kredyt muszą uważać, ponieważ biorąc kolejny i to w parabanku, bardzo łatwo jest wpaść w spiralę kredytową. Podpisując umowę kredytową na kolejne świadczenie, koniecznie trzeba zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Umowy, które koniecznie musi zawierać każda umowa. To właśnie tutaj powinny być opisane sytuacje, które mogą przytrafić się podczas okresu kredytowego. Przede wszystkim muszą tu być opisane warunki spłaty kredyt, jego wcześniejszej spłaty, jak również zasady postępowania w sytuacji utraty płynności finansowej. Bardzo często jest tak, że parabanki praktycznie od razu wydają pozytywną decyzję kredytową, przez co klient nie ma praktycznie czasu na dokładne zapoznanie się z warunkami kredytu, Trzeba pamiętać także o tym, że parabank nalicza o wiele wyższe odsetki niż zwykły bank, co jest ceną za szybkie udzielenie pożyczki. Jeśli chce się zapożyczyć tylko po to, aby jechać na urlop, to lepiej tego nie robić w parabanku, ponieważ koszt takich wakacji z pewnością będzie bardzo wysoki.

  Najbezpieczniejszym źródłem finansowania inwestycji jest bank, choć i tu zdarzają się odstępstwa od normy. Niezależnie od tego, w której instytucji bierzemy kredyt, zawsze trzeba bardzo dokładnie czytać warunki umowy, jak również koniecznie należy poprosić o wyliczenie realnych kosztów kredytu, czyli takich, które co miesiąc bank będzie nam zabierał z konta. Tylko wtedy można ocenić czy dany kredyt jest dla nas opłacalny i czy naprawdę musimy jechać na urlop wykupiony na kredyt.

  Letnia promocja na kredyt w Banku Pocztowym

  Kredyt w złotówkach nareszcie opłacalny

  Leave a comment