January 23rd, 2021
  pusty portfel

  Tani kredyt czy oszustwo?

  Obecnie oferty kredytów, które proponują banki są różnorodne i kuszą różnymi promocjami. Wśród nich bardzo popularne jest obniżenie kosztów około kredytowych, które to czasami potrafią znacznie zawyżyć wysokość raty. Oprócz tego należy pamiętać także i o tym, że na zaciągnięcie kredytu trzeba posiadać odpowiednią kwotę pieniędzy. Ubezpieczenie kredytu, jak również opłaty notarialne związane z kredytem hipotecznym to czasami duży wydatek, dlatego coraz więcej osób szuka tańszych rozwiązań. I tutaj może pojawić się genialne rozwiązanie, które już po krótkim czasie może stać ogromnym problemem.

  Nagła potrzeba zdobycia gotówki to spore niebezpieczeństwo, które może okazać się pułapką finansową. Najbardziej atrakcyjne oferty zazwyczaj dostępne są na rynku usług parabankowych, które można porównać do dawnej lichwy. Polegają one na tym, że potrzebujący pieniędzy klient, dostaje pożyczkę, która okazuje się, że pomimo atrakcyjnych warunków, ma mnóstwo ukrytych kosztów. W efekcie sprowadza się to do tego, że klient spłaca podwojoną lub potrojoną jej wartość. Wielką niewiadomą bywa także to, w jaki sposób naliczane są odsetki. Trzeba pamiętać też i o tym, że tego typu placówki, naliczają sobie bardzo wysoką opłatę za obsługę i prowadzenie kredytu. Dodatkowo zobowiązują swoich klientów do wykupienia dużego ubezpieczenia, które jest bardzo drogą inwestycją.

  Wydawałoby się, że działalność tych instytucji łamie prawo i jest niezgodna z ogólnie przyjętymi przepisami finansowymi. Ale niestety, wszystko jest jak najbardziej prawomocne, ponieważ zawyżonych kosztów ubezpieczania czy obsługi, nie reguluje zbyt dokładnie prawo, ponieważ generalnie jest to pożyteczna i wskazana usługa. Dlatego też nagłe zawieranie zobowiązań finansowych nie jest dobrym rozwiązaniem, ale niestety, czasami bywa tak, że nie da się postąpić inaczej i jest się po prostu na nie skazanym. Trzeba mieć wtedy świadomość, że spłata tego zobowiązania może być dużym obciążeniem i może prowadzić do spirali długów.

  Kredyt na kredyt czyli konsolidacja

  Co z kredytami preferencyjnymi?

  Leave a comment