February 5th, 2023
  konsument

  Tani drogi kredyt dewizowy

  Odważni i z perspektywami powinni nie bać się wyzwań i realizować swoje marzenia przy pomocy kredytu dewizowego. Jest to kredyt, który wypłacany jest w walucie obcej. Ma to swoje plusy i minusy, dlatego też zanim się zaciągnie takie zobowiązanie finansowe należy dokładnie się zastanowić, czy faktycznie jest on najlepszym produktem finansowym dostępnym na rynku.

  Kredyt dewizowy najczęściej zaciąga się w euro albo we franku szwajcarskim. Jest on najczęściej zaciągany przez osoby, które prowadzą swoją własną firmę lub też prowadzą intensywną wymianę towarów poza granicami naszego kraju. Aby otrzymać taki kredyt dewizowy, należy tak samo jak w przypadku zwykłego kredytu, przedstawić szereg wymaganych dokumentów. Pamiętać należy, że kredyt udzielany jest w walucie obcej, ale jego spłata zawsze dokonywana jest w naszych rodzimych złotówkach. Kolejną cechą charakterystyczną tego zobowiązania finansowego jest również to, że otrzymać go można na oprocentowanie stałe lub zmienne, co jest zależne od okresu kredytowania. Istotne jest także to, że taki kredyt dewizowy jest przyznawany dla każdego klienta z osobna, po rozpatrzeniu jego indywidualnej sytuacji finansowej. Zdarza się także, że jest on przyznawany rodzinom o niezbyt wysokich dochodach w celu zakupu mieszkania.

  Spłata tego kredytu nie zawsze musi być tak korzystna jak jego zaciągnięcie. Uzależnione jest to zawsze od kursu waluty. Dodatkowo bank może pobierać spłatę po nieco zawyżonym kursie, co jest coraz częstszą tendencją. Wysokość raty zawsze jest przeliczana w dniu jej spłaty, co jest dogodnym i sprawiedliwym rozwiązaniem dla obu stron. Zaciągając kredyt dewizowy podejmuje się ryzyko. W efekcie kredyt ten może się okazać bardzo tani albo bardzo drogi.

  Kredyt studencki. Najpierw nauka, a później spłata

  Wakacje na kredyt

  Leave a comment