August 7th, 2020
  kredyt wyprawka szkolna

  Szkołę czas zacząć, a wraz z nią spłatę kredytu na wyprawkę

  Pójście dziecka do szkoły to dzisiaj bardzo duży wydatek, na który nie stać wszystkich rodziców. Dlatego też już w sierpniu pojawiło się wiele różnych ofert kredytów gotówkowych, których celem było sfinansowanie wyprawki szkolnej dla dziecka.

  Także w tym roku wiele rodzin zostało zmuszonych do zaciągnięcia takiego kredytu, aby ich dzieci mogły pójść do szkoły w pełni do tego przygotowane. W tym roku niestety koszty posłania dziecka  do szkoły wzrósł w porównaniu do ubiegłego. Badania przeprowadzone przez CBOS jednoznacznie wskazują, że zakup podręczników, przyborów, mundurków oraz opłacenie bieżących i obowiązkowych opłat szkolnych, to średnio koszt wynoszący 1122 zł. To bardzo dużo, tym bardziej że jest to koszt wysłania tylko jednego dziecka do szkoły. W porównaniu do zeszłego roku szkolnego kwota ta  stanowi 109% kwoty zeszłorocznej, co wskazuje na to, że z roku na rok wysokość kosztów wyprawki szkolnej stale rośnie. Z raportów opracowanych na podstawie badań CBOS wynika również, że wiele z polskich rodzin zaciąga w bankach kredyty na sfinansowanie szkolnych wydatków. Są to przeważnie kredyty, które oscylują w granicach kwoty, wynoszącej plus minus 2 tysiące zł. Niestety rozbieżności pomiędzy ofertami kredytów na taką kwotę są bardzo duże. Koszt takiego kredytu waha się od średnio o 150 zł, a wynieść może nawet 380 zł, co już jest kosztem bardzo wysokim. Wśród ofert najbardziej korzystną była ta, proponowana przez Getin Bank. Tutaj koszt kredytu wynosił około 150 zł i nie miało tu znaczenia, czy o niego stara się stały klient, czy zupełnie nowy dla banku. Koszt kredytu w obu przypadkach jest dokładnie taki sam, więc oferta ta należy do naprawdę atrakcyjnych. Najdroższą ofertą okazał się kredyt gotówkowy udzielany przez Bank Citi Handlowy. Tutaj kosztem całkowicie dodatkowym jest opłata wynosząca aż 20 zł miesięcznie, do której bank zobowiązuje swoich klientów, którzy z tego kredytu skorzystają.

  Jak widać zróżnicowanie ofert kredytów gotówkowych na wyprawkę szkolną jest bardzo duże, dlatego zawsze niezależnie od celu kredytowania, konieczne jest dokładne przeanalizowanie oferty kredytowej. Tylko dzięki dokładnemu wczytaniu się w warunki kredytowania można wybrać atrakcyjną dla siebie ofertę. Na uwadze należy mieć również i to, że banki stawiają swoim klientom różne wymagania, których spełnienie zazwyczaj oznacza uiszczenie dodatkowych opłat, dlatego tym bardziej należy każdą z ofert dokładnie przeanalizować.

  Kredyt hipoteczny bez tajemnic

  Kupując mieszkanie na kredyt, trzeba wziąć pod uwagę czas przyznania kredytu

  Leave a comment