February 5th, 2023
  świąteczny kredyt

  Świąteczne kredytowanie

  Święta to czas, który większość Polaków chce spędzić wystawnie, ale nie wszystkich na to stać. Niektórzy są w trudnej sytuacji finansowej i dla nich zaciągnięcie kredytu to jedyny sposób na zorganizowanie Świąt. Kiedy zatem należy brać kredyt?

  Badania rynku kredytowego pokazują, że coraz więcej osób decyduje się na kredyt na Święta. Związane to jest z nie najlepszą sytuacją finansową lub też po prostu mamy potrzebę przygotowania wystawnych Świąt, niekoniecznie mając na to pieniądze. Osoby mające już jakieś zobowiązania finansowe względem banku powinny być szczególnie ostrożne podczas zaciągania kolejnego kredytu. Niestety jest to najłatwiejszy sposób na to, aby wpaść w pętlę kredytową. Czasami naprawdę lepiej jest mieć bardzo skromne Święta, niż później latami borykać się ze spłatą stale rosnących zobowiązań. Osoby chcące świętować ponad stan również powinny przemyśleć to, czy naprawdę potrzebny jest im kredyt i czy większość potrzeb związanych ze Świętami jest naprawdę potrzebna. W sytuacji, gdy trzeba się zadłużyć tylko dlatego, że rodzina oczekuje droższych prezentów nie jest dobrym rozwiązaniem. Każdy kredyt to zobowiązanie finansowe, które kosztuje, bo oddajemy więcej niż pożyczyliśmy. Czy faktycznie droższe prezenty są tak istotne, aby do nich dokładać jeszcze długo po Świętach. Tak czy inaczej, osoby które są zmuszone do zaciągnięcia świątecznej pożyczki muszą wybrać ją bardzo starannie. Przede wszystkim, najważniejsze jest zapoznanie się z kilkoma propozycjami kredytowymi i porównanie ich pomiędzy sobą. Najbezpieczniej jest brać kredyt w banku, gdyż tutaj warunki kredytowe są znacznie jaśniej przedstawione i banki nie pobierają wygórowanych odsetek w porównaniu do parabanków. Dlatego też idąc do banku należy sprawdzić jakie jest oprocentowanie kredytu w skali roku, jak również ile wynosi pobierana przez bank prowizja oraz koszt wymaganego czasami ubezpieczenia. Warto poprosić także doradcę, aby wyliczył wysokość miesięcznej raty wraz ze wszystkimi dodatkowymi opłatami. Zanim wybierze się konkretny kredyt dobrze jest także dowiedzieć się na jakich zasadach będzie przebiegać spłata zobowiązania, jeśli spotka nas tymczasowy brak płynności finansowej. Licząc na otrzymanie pożyczki w banku należy zdawać sobie sprawę, że bank bardzo dokładnie sprawdza zdolność kredytową każdego klienta i nie zawsze zgadza się na przyznanie kredytu. W takiej sytuacji lepiej po prostu go nie brać, bo odmowa jest informacją o tym, że bank obawia się problemów związanych z jego spłatą. Dla własnego spokoju lepiej wtedy zrezygnować. Jeśli jednak te pieniądze są nam naprawdę potrzebne, wtedy należy szczególnie ostrożnie podchodzić do ofert parabanków. Każdy musi wiedzieć, że tak zwane szybkie pożyczki są bardzo wysoko oprocentowane i zdarza się, że zgodnie z podpisaną umową będziemy musieli oddać czasami nawet dwukrotność tego, co pożyczyliśmy. W tym przypadku naprawdę bardzo ważne jest dokładne czytanie umów, a szczególnie zapisów dokonanych najmniejszą czcionką. Tutaj również należy prosić o wyliczenie kosztów końcowych kredytu i na ich podstawie dopiero zadecydować, czy faktycznie jesteśmy zmuszeni brać tak drogi kredyt.

  Święta to faktycznie świetna okazja do świętowania, ale nie na kredyt. Lepiej nieco oszczędniej spędzić Święta niż spłacać je przez kilka następnych miesięcy, a może i lat. Warto zastanowić się jeszcze nad tym czy brać świąteczną pożyczkę, aby później nie mieć jeszcze większych problemów finansowych.

  Kredyt z bonusem finansowym – Cash Back w Eurobanku

  Zimowa promocja kredytu gotówkowego

  Leave a comment