February 5th, 2023
  sprawdź zanim podpiszesz

  Sprawdź zanim podpiszesz

  Z pewnością prędzej czy później każdy z nas będzie interesował się kredytem lub pożyczką. W dzisiejszej rzeczywistości jest to bardzo prawdopodobne, że to zainteresowanie zakończy się podpisaniem dokumentów kredytowych. Ale czy każdy wie, co należy sprawdzić zanim cokolwiek się podpisze? Nie zawsze, dlatego też powstała akcja społeczna uświadamiająca, co należy sprawdzić zanim podpisze się umowę kredytową.

  W celu uświadomienia Polakom wielu pułapek, które mogą na nich czyhać w kwestiach finansowych, powstała strona internetowa o adresie www.zanim-podpiszesz.pl . To właśnie tutaj można dowiedzieć się wielu bardzo przydatnych informacji, które wpływać będą na bezpieczne podejmowanie zobowiązań finansowych względem banków. Tutaj również znajdzie się argumenty przemawiające za tym, dlaczego nie korzystać z ofert parabanków. Przede wszystkim pierwszy krok, jaki należy wykonać podczas wybierania oferty kredytowej,  to sprawdzenie wiarygodności firmy, z którą chce się umowę podpisać. Jeśli chodzi o bank, to w zasadzie krok ten można pominąć, ale w przypadku instytucji finansowej będącej parabankiem jest ta czynność niemal konieczna. W kolejnym etapie należy dokładnie zaznajomić się z kosztami, jakie generować będzie pożyczka, a przede wszystkim należy obliczyć jej całkowity koszt. Warto, zatem sprawdzić wysokość rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Istotne jest także, aby została przedstawiona całkowita kwota do zapłaty, czyli kwota jaką będzie trzeba zwrócić po wzięciu kredytu. Jeśli będzie już wiadomo, co ile kosztuje w danej ofercie kredytu, bardzo ważne jest dokładne zapoznanie się z warunkami umowy kredytowej. To najważniejszy dokument, w którym znajduje się wiele szczegółowych uregulowań, wpływających na postępowanie banku czy regulujące obowiązki kredytobiorcy. Jest ono bardzo ważne, ponieważ w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów czy spóźnień ze spłatą kredytu, bank będzie postępował właśnie zgodnie z postanowieniami zawartymi w umowie. Czytając umowę, trzeba zwrócić uwagę na to, czy oprocentowanie tego kredytu nie jest większe od innych ofert dostępnych na rynku. Dodatkowo ważne jest czy bank lub inna firma nie żąda uiszczenia odpowiedniego zabezpieczenia pożyczki jeszcze przed podpisaniem umowy. Istotne jest także i to, czy sprawdzana firma finansowa będzie chciała uzyskać dodatkowe zabezpieczenia w trakcie trwania umowy oraz czy przed podpisaniem umowy trzeba ponosić dodatkowe opłaty typu: opłata za rozpatrzenie wniosku, wydanie decyzji, prowizje, ubezpieczenie, za konsultację i wizytę pracownika firmy pożyczkowej u klienta w domu. Jeśli opłaty te są wyszczególnione, to koniecznie trzeba je zliczyć, ponieważ w sumie razem mogą one znacznie przewyższać koszty kredytu otrzymanego u innej instytucji finansowej. Bardzo ważną poradą, znajdującą się na tej stronie internetowej jest argument, mówiący o tym, że jeśli jakikolwiek zapis umowy lub oferty nie jest jasny dla kredytobiorcy, wtedy nie powinno się podpisywać takiej umowy, gdyż jest to oznaka możliwości nadużycia ze strony kredytodawcy.

  Szukając dobrej oferty kredytu dla siebie, ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z każdą z przeglądanych ofert. Pobieżne przeczytanie ulotki reklamowej niestety tutaj nie wystarczy, ponieważ konieczne będzie zapoznanie się ze wszystkimi warunkami umowy oraz przeliczenie kosztów, jakie należy ponieść zaciągając kredyt. Dopiero wtedy można stwierdzić, czy dana oferta jest opłacalna i czy na pewno warto z niej skorzystać.

  Zmiany w kredytach – będzie łatwiej uzyskać niski kredyt

  Raiffeisen Polbank – Kredyt bez odsetek

  Leave a comment