June 11th, 2023
  pieniądze

  Refinansowanie

  Kredyt mieszkaniowy jest najczęściej zobowiązaniem, które podejmuje się na długi okres czasu. Kredyt rozłożony na 10 czy 20 lat ma to do siebie, że od momentu jego wzięcia będzie coraz mniej adekwatny do tego, jakie są aktualne realia kredytowe. Dlatego też po upływie kilku lat od zaciągnięcia kredytu, warto zainteresować się refinansowaniem.

  Kredyt refinansowy to kredyt zaciągany ponownie na tę samą nieruchomość, którego celem jest obniżenie rat kredytu, który zaciągnęło się kilka lat wcześniej. Korzystając z takiej oferty jest szansa zmniejszenia raty kredytu o nawet 30%. W efekcie refinansowanie sprowadza się do tego, że swój dotychczasowy kredyt można zamienić na kredyt tańszy udzielany w innym banku. W efekcie nowy kredyt może zostać przyznany na również długi okres kredytowania, który może sięgnąć nawet 50 lat, a co bardzo istotne zazwyczaj przy tego typu kredycie nie jest wymagany wkład własny. Decydując się na kredyt refinansowy trzeba mieć na uwadze również i to, że bank ponownie będzie pobierać opłaty związane z prowizją oraz kosztami obsługi kredytu. Przed podjęciem decyzji o kredycie warto spotkać się z doradcą kredytowym, który przedstawi oferty różnych banków.

  W zdecydowanej większości przypadków refinansowanie kredytu hipotecznego  się opłaca, ale nie zawsze. Dlatego można śmiało skorzystać z dostępnych kalkulatorów kredytowych, które znaleźć można na stronach banków oraz portali finansowych. Zanim zmieni się bank, można także spróbować wynegocjować niższe oprocentowanie dla swojego kredytu. Zawsze istnieje szansa, że bank nie będzie chciał stracić klienta i zgodzi się na pewne ustępstwa.

  Odwrócony kredyt hipoteczny – kto skorzysta, a kto straci

  Kredyt z bonusem finansowym – Cash Back w Eurobanku

  Leave a comment