September 19th, 2020
  zielone

  Najtańszy kredyt gotówkowy

  Rynek ofert kredytów jest tak ogromny, że niejednokrotnie naprawdę nie wiadomo, na co się zdecydować. Aby naprawdę dobrze sprawdzić dostępne oferty, trzeba poświęcić na to sporo czasu, a i tak nie zawsze możliwe będzie znalezienie odpowiedniej propozycji. Dlatego też nie warto samemu zbyt długo szukać. Najlepszym wyjściem będzie sprawdzenie, jakie kredyty wychodzą najkorzystniej według wyliczeń dostępnych w internetowych kalkulatorach kredytowych. Po zdobyciu takiej ogólnej wiedzy warto spotkać się z doradcą finansowym, który przedstawi szczegóły oferty.

  Tym sposobem, szukając kredytu gotówkowego udzielonego na wartość 10 tys. złotych, rozłożonego na raty równe, przy spłacie rozłożonej na 36 miesięcy, najlepszą ofertą wydaje się być kredyt w Deutsche Bank oraz w Polbanku. Dla tych wartości, rata miesięczna będzie wynosić w DB 340.48, a w Polbanku 341.62 zł. Oprocentowanie nominalne jest bardzo porównywalne w tych bankach, a odpowiednio dla nich wynosi 11% oraz 11.9%, ale już oprocentowanie realne to odpowiednio 14.63% oraz 14.90%. W obu przypadkach bank ponosi prowizję, gdzie w DB jest ona stosunkowo wysoka, bo wynosi aż 4%, natomiast w Polbanku 3% i koszt ten ponosi się jednorazowo, a w przypadku Polbanku bank pomniejsza o wartość prowizji ilość pieniędzy przyznaną do wypłaty. Ze względu na wysokość prowizji oba banki postanowiły zredukować koszty administracyjne i nie pobierają za nie żadnych opłat. Istotną kwestią jest ubezpieczenie kredytu, w przypadku DB jest to oferta nie uwzględniająca żadnego ubezpieczenia, a zatem bank będzie najprawdopodobniej wymagał od swojego klienta zawarcia odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej. W ofercie DB ma do wyboru 4 warianty ubezpieczeń, a najtańsze z nich wynosi 0,15% miesięcznie. Natomiast Polbank oferuje swoim klientom dobrowolne ubezpieczenie na wypadek śmierci i całkowitej niezdolności do pracy zarobkowej, a koszt takiego ubezpieczenia wynosić będzie 0,25% od całej kwoty przyznanej w kredycie i oczywiście opłaty będą naliczane co miesiąc, aż do zakończenia kredytowania. Ważną informacją jest i to, że w przypadku DB, bank nie pobiera opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu, natomiast w Polbanku kwota kredytu będzie przekraczała 255 550 zł, wtedy bank ustali taką opłatę dla klienta w sposób indywidualny. Jeśli okazałoby się że kwota 10 tys. jest niewystarczająca, to należy mieć na uwadze, że w tej ofercie kredytowej DB udziela kredytu maksymalnie w kwocie do 150 tys. zł, a Polbank  więcej niż 10 tys. zł. nie pożyczy. Równie ważne jest i to, że w DB można taki kredyt spłacać do 7 lat, natomiast Polbank przewiduje najdłuższy okres spłaty w wymiarze 3 lat.

  Obie oferty według internetowych kalkulatorów należą do najbardziej atrakcyjnych na rynku kredytów gotówkowych. Oczywiście każda z nich może się nieco różnić od tego, jak zostało to tu przedstawione, a to ze względu na to, że bank sprawdza jeszcze zdolność kredytową każdego klienta, który stara się u niego o kredyt. W związku z tym może wymagać, aby klient kupił droższe ubezpieczenie, co już wpłynie na wysokość comiesięcznej raty. Dlatego warto porozmawiać z doradcą finansowym, a nie tylko opierać się na wyliczeniach kalkulatorów internetowych.

  Czy w banku można negocjować?

  Różnica pomiędzy oprocentowaniem nominalnym a realnym

  Leave a comment