March 8th, 2021
  indeks

  Kredyt studencki. Najpierw nauka, a później spłata

  Nauka w Polsce nie jest tania. W dość dobrej sytuacji są studenci na studiach dziennych, ponieważ nie muszą płacić za naukę, ale oni także ponoszą koszty, na które składa się utrzymanie, wyżywienie, książki i wiele innych. Niestety wiedza i dobre wykształcenie to dzisiaj podstawa, więc studiować trzeba. Aby móc skończyć studia i nie przerywać ich z powodu problemów finansowych, warto sprawdzić oferty banków, które proponują kredyty studenckie.

  Ofert jest bardzo dużo na rynku, ale tylko wniosek o jego przyznanie można złożyć w jednym banku. Aby starać się o dofinansowanie kredytu oraz dogodne warunki spłaty, należy przedstawić w banku komplet dokumentów. Wśród nich musi być wniosek, zaświadczenie szkoły wyższej, która potwierdzi, że osoba ubiegająca się o kredyt jest jej studentem. Dodatkowo trzeba w banku przedstawić dokumenty wymagane przez bank dla celów oceny zdolności kredytowej i zabezpieczenia spłat kredytu. Po przedstawieniu wszystkich wymaganych dokumentów, bank może przyznać studentowi kredyt na 6 tys. zł na rok, co w trybie studiów pięcioletnich daje kwotę wynoszącą 30 tys. zł. Taki kredyt to już konkretna kwota, która umożliwi godne studiowanie.

  Spłata kredytu przebiega na bardzo dogodnych warunkach, ponieważ student rozpoczyna ją dopiero po 2 latach od zakończenia studiowania, a okres spłaty rozłożony jest na 10 lat. Dodatkowo oprocentowanie, któremu podlega kredyt wynosi zaledwie 1,75% – do reszty raty dokłada się Skarb Państwa. Bardzo istotny jest także fakt, że w niektórych przypadkach 20% zaciągniętego kredytu może zostać umorzone. Dotyczy to tylko 5% spośród najlepszych studentów, ale jest to do osiągnięcia, ponieważ bardzo dobre wyniki na studiach gwarantują pomoc państwa w spłacie kredytu.

  Kredyty studenckie to idealne rozwiązanie dla osób, które z przyczyn finansowych nie mogłyby kontynuować edukacji. Kredyt jest łatwy do spłaty, ma bardzo korzystne warunki oraz umożliwia zrealizowanie swoich edukacyjnych marzeń.

  Co z kredytami preferencyjnymi?

  Tani drogi kredyt dewizowy

  Leave a comment