July 3rd, 2022
  łatwy kredyt

  Kredyt stanie się dostępniejszy!

  Z pewnością każdy był w takiej sytuacji, że chciałby wziąć niewielki kredyt w banku, ale niestety zniechęcały go do tego formalności. Przez to znacznie łatwiej było się zapożyczyć u rodziny czy znajomych, ale już od przyszłego roku owe formalności mają być zniesione do koniecznego minimum.

  Zgodnie z tym co zapowiedziała 15 października Komisja Nadzoru Finansowego, mają być wprowadzone zmiany, dzięki którym większy procent klientów będzie miał o wiele łatwiejszy dostęp do kredytów konsumpcyjnych. Chodzi tu głównie o takie usługi banków jak kredyty gotówkowe, ratalne, w koncie, samochodowe oraz zaciąganych na karty kredytowe. Założeniem tej zmiany jest to, że jeśli klient danego banku posiada w nim swoje konto osobiste przez okres wynoszący przynajmniej pół roku, to będzie mógł na tej podstawie dostać kredyt nawet na kwotę 10 tys. zł. Jeśli konto osobiste będzie prowadzone przez przynajmniej rok, to możliwe będzie przyznanie kredytu aż na 22 tys. zł bez przedstawiania dodatkowych dokumentów niż tylko dowód osobisty. Zmiany szykują się także w stosunku do osób, które nie posiadają konta w danym banku. Tacy obcy klienci będą mogli skorzystać z kredytu, który będzie wynosił do 2 tys. zł. Możliwe będzie też dostanie większej kwoty, ale to pod warunkiem, że weźmie się kredyt ratalny. Zmiany te są bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich tych, których zniechęcały formalności do wzięcia pożyczki. Niestety nie wszystkie banki mogą się cieszyć z tego rozwiązania, ponieważ nie każdy będzie miał prawo udzielać kredytów na takich uproszczonych zasadach. Do grona banków korzystających z tego co proponuje Komisja Nadzoru Finansowego zaliczą się te instytucje, które posiadają ponad 12 procentowy współczynnik wypłacalności. To ograniczenie wyeliminuje z rynku kilkanaście banków komercyjnych, które niestety nie będą mogły zaoferować takich uproszczonych kredytów. Komisja w swoich planach chce uwzględnić także banki zagraniczne, które działają na polskim rynku już od dłuższego czasu.

  W chwili obecnej trwają jeszcze rozmowy o tym, jakby ostatecznie miały wyglądać nowe przepisy. Obowiązywać miałyby dopiero od przyszłego roku, ale jest to już bliżej niż dalej, więc można już teraz zacząć analizować swoją sytuację finansową i przymierzać się do kredytu.

  Różnica pomiędzy oprocentowaniem nominalnym a realnym

  Kredyt hipoteczny z gwarancją najniższej marży

  Leave a comment