September 19th, 2020
  euro

  Kredyt na kredyt czyli konsolidacja

  Zaciągnięcie kredytu w banku niesie ze sobą zawsze pewne ryzyko. Niestety kredyt przyznawany jest najczęściej na wiele lat, a życie bywa nieprzewidywalne. Różne sytuacje oraz wypadki losowe mogą sprawić, że może pojawić się problem z jego spłatą. Wtedy najczęściej podejmowanym rozwiązaniem przez klientów banków jest zaciągnięcie drugiego kredytu, za pomocą którego chcą spłacić ten pierwszy. W ten sposób najłatwiej jest wpaść w spiralę długów, która może doprowadzić do całkowitego bankructwa.

  Rozwiązaniem takiej sytuacji jest zaciągnięcie kredytu na dogodnych warunkach, dzięki któremu będzie można spłacić zaległe zobowiązanie, jak również i bieżące. Kredyt konsolidacyjny jest idealnym do tego rozwiązaniem, ponieważ został on stworzony jako produkt finansowy, właśnie z myślą o osobach, które mają problemy z narastającym zadłużeniem. Jego ideą jest połączenie kilku kredytów w jeden, a możliwe jest nawet i złączenie spłaty kilkunastu zobowiązań. Dzięki temu, że obsługą kilku kredytów zajmie się jeden bank, możliwe będzie znaczne obniżenie kosztów zobowiązania finansowego. Dodatkowo oprocentowanie takiego kredytu jest wyraźnie niższe niż to, przyznawane na zwykłe kredyty konsumpcyjne. Zaciągając taki kredyt otrzymać można także dłuższy okres spłaty kredytu. Takie rozłożenie w czasie spłaty to świetne rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu możliwe będzie łatwiejsze poradzenie sobie ze zorganizowaniem pieniędzy na comiesięczną ratę. Jedyną wadą tego kredytu jest to, że wymagane jest przedstawienie w banku należytego zabezpieczenia, które w razie poważnych trudności finansowych będzie zabezpieczeniem. Najczęściej banki wymagają go w hipotece, która jest gwarantem, że bank na kredycie nie straci.

  Na rynku finansowym jest bardzo dużo ofert takiego kredytu konsolidacyjnego. Wybierając taki kredyt należy szczególną uwagę zwrócić na to, na jak długi okres czasu zawiera się kredyt oraz ile będzie wynosić comiesięczna rata, w której powinny zawarte być wszystkie koszty związane ze spłatą zobowiązania. Oprócz tego trzeba wziąć pod uwagę fakt ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z opłacaniem ubezpieczenia od ryzyka utraty pracy. Jest to wymóg, który stosuje każdy bank, przyznający kredyt konsolidacyjny. Trzeba się z tymi opłatami liczyć i mieć ich świadomość. Również trzeba pamiętać o tym, że zastawiona hipoteka jest dla banku najlepszym interesem, ponieważ w razie braku możliwości spłaty kredytu będzie ona nie tylko go spłacała jak również bank będzie mógł na tym nieźle zarobić.

  Jak widać sprawy finansowe powinny być prowadzone rozważnie, niezależnie od wysokości kwot na które opiewają. Dlatego też każda decyzja o zaciągnięciu kredytu musi być rozważnie podjęta oraz każdy kredytobiorca musi mieć świadomość wagi zobowiązania finansowego oraz zagrożeń, które mogą wystąpić z czasem, podczas jego spłaty.

  Kredyt lombardowy się opłaca?

  Tani kredyt czy oszustwo?

  Leave a comment