January 17th, 2022
  hipoteka 3

  Kredyt hipoteczny bez tajemnic

  Budowa domu lub zakup mieszkania, to przedsięwzięcia finansowe, które w większości przypadków są finansowane przez bank. Nie ma się co temu dziwić, ponieważ zgromadzenie tak dużego kapitału całkowicie samodzielnie nie zawsze jest możliwe i tylko przy pomocy kredytu, marzenie o własnym mieszkaniu lub domu może stać się realne.

  O kredyt hipoteczny niestety nie jest już tak łatwo, ponieważ obowiązują obecnie zmienione przepisy, dotyczące kredytów. Zgodnie z nimi kredyt hipoteczny jest udzielany na atrakcyjnych warunkach tylko klientom, którzy posiadają 20% wartości pożyczanej kwoty. Ten tak zwany wkład własny jest obecnie warunkiem uzyskania dobrej oferty kredytowej i jest również wynikiem prowadzonej polityki kredytowej. Klienci, którzy chcą wziąć kredyt, pozwalający sfinansować całą inwestycję, muszą liczyć się z tym, że oferty banków w tym przypadku będą dość drogie. Tutaj też jest wymagane posiadanie wkładu własnego, ale już jego wysokość utrzymuje się na poziomie 5% od przyznanej przez bank kwoty. Na chwilę obecną najlepszą ofertą na kredyt hipoteczny z minimalnym wkładem własnym jest oferta Banku Peako, w której bank pobiera marżę na wysokość 1,58%, a kredyt ma oprocentowanie w wysokości 4,28%. W przypadku ofert na kredyt hipoteczny z wkładem własnym w wysokości 20%, najlepszą ofertą jest kredyt hipoteczny w Banku Citi Handolwy. Tutaj marża jest pobierana w wysokości 1,30%, przy czym kredyt posiada oprocentowanie wynoszące 4%.

  Wybierając kredyt hipoteczny dla siebie, warto zapoznać się z ofertami, które obecnie dostępne są na rynku kredytów hipotecznych. Dzięki temu można się zorientować, jakie warunki trzeba spełnić, aby taki kredyt hipoteczny dostać. Dodatkowo zyska się wiedzę na temat kosztów takiego zobowiązania finansowego, więc łatwiej będzie można zaplanować przebieg swojej inwestycji. Warto na początku poszukiwań kredytu hipotecznego czy też gotówkowego umówić się na spotkanie z doradcą finansowym, który przedstawi kilka najbardziej atrakcyjnych ofert oraz powie na co należy uważać, wybierając kredyt samodzielnie.

  Santander Bank stawia na indywidualne warunki kredytowe

  Szkołę czas zacząć, a wraz z nią spłatę kredytu na wyprawkę

  Leave a comment