July 3rd, 2022
  kredyt bank zawody

  Kredyt dla wybranych grup zawodowych w Kredyt Bank

  Nie od dziś wiadomo, że jednych klientów banki traktują nieco lepiej od innych pod względem warunków na jakie zostaje przydzielony im kredyt. Wśród grup zawodowych, które mogą liczyć na atrakcyjniejsze oferty, znajdują się wszyscy ci, którzy wykonują wolne zawody oraz ci, których wypłaty pochodzą z budżetu państwa.

  W grupie klientów nieco bardziej uprzywilejowanych znajdą się zatem: prawnicy, lekarze, architekci , notariusze, doradcy podatkowi, nauczyciele, służby mundurowe, czy też ci, którzy pracują w branży finansowej. Dlaczego oni mogą liczyć na tańszy w spłacie kredyt? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta. Przede wszystkim są to osoby, którym nie grozi zwolnienie, a ich pensje – choć nie zawsze są aż tak wysokie, są wypłacane regularnie bez zagrożenia wstrzymania. Rachunek jest prosty, ponieważ banki wolą mieć stabilnych finansowo klientów, którzy będą mogli regularnie i terminowo spłacać swoje kredyty. Takimi właśnie są wymienione grupy zawodowe, więc udzielając im kredytu bank jest niejako pewien tego, że pożyczone pieniądze odzyska, a nawet na tym zarobi, bo przecież klienci będą spłacać odsetki. Klienci należących do wyszczególnionych grup zawodowych mogą liczyć na to, że ich kredyty nie będą obciążone opłatami prowizyjnymi, jak również pobierana przez bank marża będzie o wiele niższa. W sytuacji, gdy właściciel takiego kredytu zmieni zawód i już nie będzie należał do uprzywilejowanej grupy zawodowej, wtedy marża zostanie podniesiona przez bank do normalnej wielkości. Oprócz tego podczas procedury przyznawania kredytu nie wymaga się od przedstawicieli tych zawodów, aż tylu dokumentów, ponieważ podlegają oni nieco uproszczonej weryfikacji. Tym sposobem można otrzymać nawet kredyt do 100 tys. zł bez przedstawiania szeregu dokumentów, bo wystarczy tylko złożyć oświadczenie o wysokości dochodów oraz przedstawić historię ROR. Taki kredyt dla wybranych grup zawodowych oferuje praktycznie każdy bank, ale interesującą ofertą jest ta przedstawiana przez Kredyt Bank. Decydując się na ten kredyt wystarczy przyjść do oddziału banku z dowodem osobistym oraz dokumentem, który potwierdzać będzie wykonywany zawód i na podstawie tego możliwe jest otrzymanie kredytu. W oddziale banku do wypełnienia będzie jeszcze wniosek kredytowy oraz do podpisania umowa. Otrzymanie takiego kredytu jest uzależnione również od spełnienia pewnego warunki, jaki stawia Kredyt Bank swoim klientom. Otóż konieczne jest skorzystanie z ubezpieczenia na życie i od utraty pracy lub z ubezpieczenia na życie i pakietu assistance medycznego. Decydując się na takie ubezpieczenie można do minimum obniżyć oprocentowanie takiego kredytu, dzięki czemu będzie on naprawdę tani. W Kredyt Banku różne grupy zawodowe mogą niemal od ręki dostać kredyt na wyznaczone kwoty pieniędzy. Jeśli chce się uzyskać wyższe, wtedy bank poprosi o przedstawienie dodatkowych dokumentów.

  Osoby wykonujące wolne zawody oraz zawody należące do tzw. budżetówki, koniecznie muszą zapoznać się z ofertą kredytów dla wybranych grup zawodowych. Są to oferty finansowania korzystne i opłacalne dla klientów banku, jak i dla samego banku. Warto zatem przeanalizować kilka takich ofert, aby przekonać się, że taki kredyt jest zdecydowanie tańszy od zwykłego, przewidzianego dla pozostałych klientów.

  Kredyt na spłatę PIT

  Czy przelew może się zagubić?

  Leave a comment