February 5th, 2023
  logotyp_Idea_Bank

  Kredyt dla firm w Idea Banku

  Banki coraz chętniej tworzą oferty, w których gwarantują, że ich oferta jest najtańsza i najlepsza. Jeśli nawet znajdzie się na rynku tańszy kredyt, to bank obiecuje, że przebiją tą ofertą lepszą. Czy faktycznie tak się dzieje i czy kredyty dla firm są przyznawane na korzystnych warunkach? Warto to sprawdzić, aby mieć pewność, że wybrało się najlepszą ofertę.

  Prowadząc firmę z pewnością zdarzy się taki moment, że do podjęcia inwestycji potrzebne będą większe fundusze, których akurat się nie posiada. Aby nie rezygnować z planów i z rozwoju firmy dobrym rozwiązaniem jest kredyt w banku, lecz jaki wybrać, aby zbyt wiele nie stracić na odsetkach? Według ekspertów na chwilę obecną najbardziej atrakcyjną ofertę przedstawia Idea Bank. Tutaj kredyt można dostać nawet na kwotę 3 milionów złotych, ale wszystko zależy od tego na co środki mają być przeznaczone oraz na jakie zyski po inwestycji może liczyć firma. Minimalna kwota pożyczki to 10 tysięcy zł. Starać się o kredyt mogą wszystkie firmy, ponieważ bank nie ma wygórowanych norm pod względem okresu istnienia na rynku. Jedynymi jakie stosuje jest wymóg prowadzenia firmy dla zawodów zaufania publicznego, która musi istnieć na rynku przez minimum 3 miesiące, a w przypadku pozostałych działalności, wymaganym stażem będzie 6 miesięcy. Kredyt przyznawany jest na różny okres kredytowania, co także jest tu uzależnione od jego celu. W przypadku, gdy chce się go zaciągnąć na zakup nieruchomości, to może został rozłożona jego spłata nawet na 20 lat. Jeśli pieniądze z kredytu miałyby sfinansować inwestycje w majątek trwały, wtedy spłata musi nastąpić do 10 lat, a gdy fundusze potrzebne są na cel operacyjny, wtedy spłata powinna być dokonana w terminie do 15 lat. Co do spłaty kredytu bank daje pewną swobodę firmom, które mogą wybrać raty równe albo raty malejące. Oprocentowanie ustala się przeważnie w tym kredycie w sposób indywidualny, ale zawsze w oparciu o sumę, na którą składa się marża banku oraz Wibor 3M. Wśród kosztów kredytu wyróżnić należy także prowizję, pobieraną przez bank. Jest ona ustalana w sposób indywidualny, więc należy się nastawić na prowadzenie negocjacji z bankiem, ponieważ mając dobre argumenty można obniżyć koszt przyznania i spłaty kredytu. Każdy z przyznanych kredytów musi posiadać odpowiednie zabezpieczenie. Jest to zawsze bardzo dokładnie ustalane z bankiem, ale mogą się nim stać materiały zakupione przez firmę, można także dokonać cesji wierzytelności z umowy z kontrahentem, może to być także nieruchomość lub ruchomość. Największą zaletą tego kredytu jest fakt, że może być on przyznany na naprawdę duże kwoty, dzięki czemu każda inwestycja może zostać wykonana. Oprócz tego długi okres kredytowania pozwala spłacać kredyt na dogodnych warunkach, a wybór możliwości zabezpieczenia nie dyskredytuje firmy o staranie się o kredyt, ponieważ zawsze będzie ona posiadać coś, co będzie dla banku dobrym zabezpieczeniem.

  Wybierając taką ofertę, z pewnością każda firma będzie mogła zrealizować swoje inwestycje oraz postawić na rozwój. Dogodne warunku konsultowane z bankiem oraz ustalane na podstawie indywidualnych możliwości firmy sprawią, że kredyt nie będzie aż tak wielkim obciążeniem. Oczywiście nie można zapominać o tym, że decyzję o skorzystaniu z konkretnej oferty, musi poprzedzać merytoryczna rozmowa z prawnikiem oraz doradcą finansowym.

  W bankowości nadchodzi przełom!

  Jak oszczędzić na spłacie kredytu we frankach?

  Leave a comment