June 11th, 2023
  Walutomat

  Jak oszczędzić na spłacie kredytu we frankach?

  Parę lat temu kredyty w obcych walutach były brane przez klientów banków wręcz na potęgę. Dzisiaj także cieszą się sporą popularnością, mimo tak poważnych zawirowań związanych z kursem franka szwajcarskiego. Oferty takich kredytów nadal przyciągają wielu klientów, a my podpowiadamy jak zaoszczędzić na spłacie takiego kredytu.

  Aby obniżyć sobie comiesięczną ratę warto dokonywać wymiany waluty w inny sposób niż dotychczas. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie korzystanie z serwisów, które oferują wymianę walut po niższych kursach niż banki. Tego typu transakcje są bardzo bezpieczne i nie należy się obawiać, że coś pójdzie nie tak. Potwierdzeniem tego jest stale rosnąca liczba zadowolonych z takiej wymiany klientów. Do najbardziej popularnych serwisów wymiany walut należy Walutomat.pl, z którego korzysta się stosunkowo prosto. Przede wszystkim należy posiadać w swoim banku konto walutowe, aby można było posługiwać się innymi walutami. Posiadając takie konto można zarejestrować się na portalu, co jest bezpłatne. Kolejnym krokiem jest zgłoszenie wysokości kwoty przeznaczonej na wymianę. Jeśli spośród innych użytkowników znajdzie się ofertę odpowiadającą takiej dyspozycji, wtedy transakcja dochodzi do realizacji. Taka wymiana jest dokonywana na zasadzie handlu walutą pomiędzy samymi użytkownikami, więc portal sam w sobie nie bierze udziału w transakcji tylko umożliwia jej dokonanie. Za to właśnie pobierana jest prowizja od użytkowników portalu, która i tak nie wpływa na to, aby uznać tego typu wymianę za niekorzystną, a wręcz przeciwnie. Z walutomatu korzysta już bardzo wielu użytkowników, a bywa i tak, że dzienne wymiany osiągają wartość ponad 20 mln złotych. Dokonując takich transakcji w internecie można sporo zaoszczędzić, ponieważ nabywa się obcą walutę po niższym kursie niż ten uśredniony, podawany przez NBP.

  Jeśli faktycznie chce się nieco zmniejszyć swoją miesięczną ratę kredytu w obcej walucie, to warto zapoznać się z takimi portalami jak Walutomat.pl. Dzięki nim wymiana pieniędzy na obcą walutę jest bardzo prosta, a przede wszystkim o wiele bardziej korzystna, nawet dla obu stron. Dlatego też warto zapoznać się warunkami zakładania konta oraz korzystania z portalu, aby zmniejszyć wysokość swojej raty kredytu.

  Kredyt dla firm w Idea Banku

  Polacy nadal są jednymi z najbardziej zadłużonych

  Leave a comment